El Español
AGENDA
|
Eventos

49 FERIA DEL LIBRO de A Coruña 2020 - PROGRAMA COMPLETO

Inicio:1/8/2020 · 11:00
Final:10/8/2020 · 22:00
Precio:Gratuito
Lugar:Jardines de Méndez Núñez - A Coruña
Código postal:15003
Localidad:A Coruña (A Coruña)
Más info:Noticias sobre Jardines de Méndez Núñez


49 Edición de la Feria del Libro de A Coruña, contará este año con 16 expositores, ocupados por cuatro editoriales y 12 librerías, que ofrecerán las novedades literarias hasta lo 10 de agosto en una entrega, en que se suprimirán las presentaciones, dada la situación actual. Por el contrario, habrá 107 firmas de escritoras/eres del país, para lo cual se seguirá un protocolo estricto establecido por la Consellería de Sanidad, con el fin de garantizar la máxima seguridad entre las/los autoras/eres y el público.

PROGRAMA 

  • SÁBADO, 1 DE AGOSTO

    • 12:30  Acto de inauguración, con Érica Esmorís 
    • 18:00

      • Elba Pedrosa firma O que non sabías (Xerais)
      • Amador Castro Moure firma Shangai a Barcelona (Xerais)
      • Lola Rontano firma Austroatlántica (Deputación da Coruña)

    • 19:00

      • Arancha Nogueira firma Dente de leite (Xerais)
      • María D.Armental Romero, tradutora, firma Selected Poems by Doug/as Dunn/Poemas escollidos de Doug/as Dann (HFD Editorial)
      •  Xosé Antonio Perozo firma Amor amargo (Auga Editora)

    • 20:00 

      • Irene Tomé e Xabier Ron firman Os exilios que somos (Alvarellos Editora)
      • F. Narla firma  Fierro (Edhasa) e outros libros
      • Manuel Rivas firma  O chispas (Xerais)

    • 21:00

      • Javier Peña firma  Infelices (Blackie Books)
      • Érica Esmorís firma Quen salva un can (Xerais) e o resto da súa obra

  • DOMINGO, 2 DE AGOSTO

    • 12:00

      • Laura Titimoki firma Ata 10(Galaxia)

    • 13:00

      • Rocío Leira firma  Veleno en familia (Baía) e Tres catorce dezaseis (Xerais)
      • Aser Álvarez firma  Galicia rural e Carvalho Calero sen fronteiras (Arraianos)
      • Mar Guerra firma  Rimaletras (Galaxia)

    • 18:00

      • José Alfeirán firma Pequena historia da Coruña (Embora)
      • Héitor Picallo firma  As letras galegas en car catura(1963-2020) (edición de autor)
      • María Canosa firma O lado do que dormes e Unha fábrica de bicos (Xerais)

    • 19:00

      • Antonio Reigosa firma Guía de campo da Galicia Encantada (Xerais).Y con Rita Gutiérrez Contrahistorias de Galicia (Embora)
      • Natalia Carou firma O mal querer (Baía)
      • Almudena Otero firma Diario dos Mapas (Urutau)
      • Vicente Araguas firma Través do trebón (Belagua) e O amor non se fa/a soamente (Medulia)

    • 20:00 

      • Antía Yáñez firma Be water (Cuarto de Inverno) y Omisterio do torque de Burela (Galaxia)
      • Raquel Vázquez firma  Aunque los mapas (Visor)
      • Víctor Vázquez firma Los días siguientes (Sonámbulos ediciones)

    • 21:00

      • Xavier Seoane firma  A póla branca (Xerais)
      • Juan Tallón firma Rewind (Anagrama) 

  • LUNES, 3 DE AGOSTO

    • 13:00 

      • Antonio Tizón firma Unhome estraño (Xerais) e o resto da súa obra

    • 18:00

      • Estefanía Padullés firma Leopoldo, opequeno monstro (Hércules)
      • Pablo Lorenzo Fernández e Marina Fernández Delgado firma Los Lumbas (Gunis)

    •  19:00

      • Antonio Piñeiro firma Celada (Xerais)
      •  Francisco J. Leira Castiñeira firma Soldados de Franco.Reclutamiento forzoso, experiencia de guerra y desmovilización militar (Siglo XXI)

    • 20:00

      • Laura Romero e lria Pedreira firma Ferreñas e Rock and Rol/ (Baía)
      • Manuel Pérez Lourido firma  Pásame un cabalo polo peito (Ed. Urutau)
      • Xavier Castro firma Servir era opan do demo (Galaxia)

  • MARTES, 4 DE AGOSTO

    • 18:00 

      • Enrique López firma Hércules e oxigante (Hércules)

    •  19:00

      • Carlos López Bernárdez firma Fronte da arte.A artegalega no contexto europeo dos anos trinta (Laiovento)
      • Antón Patiño firma Esquizoide (Editorial Elvira)
      • Carlos Da Aira firma  A guerra era contra nós (Xerais)

    • 20:00

      • Manuel Castelao firma Elucidacións na sombra. Carvalho Calero en escena (Laiovento)
      • Carmen Martínez Torrón y Xosé Castro Roig firman A Coruña,pasado e presente (Hércules)
      • Paula Luís firma Dendrita (Chan da Pólvora)

    • 21:00  

      • Mark Guscin firma Las Coruñas del mundo (Pub. Arenas)
      •  Xosé A. Neira Cruz firma  Veleno de letra impresa (Xerais)
      •  Antom Fortes firma Figuras masculinas de meio carpo (Chan da Pólvora)

  • MIÉRCOLES, 5 DE AGOSTO

    • 18:00

      • Concha Blanco firma Oficios eprofesións, poemas son (Embora) y el resto de su obra

    • 19:00

      • Marta Domínguez firma De Carbal/o Calero a Carvalho Calero (Hércules)
      • José António Lozano firma Obscura anatólia (Urutau)
      • Manuel Monge firma Osrestos do franquismo en Galiza (Laiovento)

    •  20:00

      • Xosé Iglesias firma  A relixión do mar (Ed. Caldeirón)
      • Xurxo Souto firma A gran travesía de Chiruca Macallás e outras obras(Xerais)
      • Emma Pedreira firma Os carpos invisibles (Xerais) y As fauces feroces (Baía)

    •  21:00

      • Beatriz Maceda Abeleira firma Ardora (Urca)

  • JUEVES, 6 DE AGOSTO

    • 12:00

      • José Luis Graña Muíño firma Versoplural (Medulia)

    • 18:00

      • Francisco César Sánchez firma Ensamble Isaac (Andavira)

    •  19:00

      • África López Souto firma Mulleres que (nos) dan que pensar (Galaxia)
      • Manuel Esteban firma A vinganza dos homes bos (Xerais)
      •  Henrique Dacosta firma Illas a sotavento y Carvalho Calero, vida e obra dun ser polifacético (Xerais)

    •  20:00

      • Fuco Paz Souto firma Versos que recenden a mar(Medulia)
      • Xesús Fraga firma Virtudes (e outros misterios), Galaxia
      • Rosalía Fernández Rial firma Árbores no deserto (Galaxia)

    •  21:00

      • Serxio Moreiras firma Lugares de incendio (Ed. Caldeirón)
      • Eduardo Estévez firma [sen fin] (Positivas)
      • Jacobo Fernández firma El pintor del destino (Pub. Arenas)

  • VIERNES, 7 DE AGOSTO

    • 18:00

      • X.H. Rivadulla Carcón firma Amor denáufrago (Medulia) Y Cando soa a bugina (Xerais)

    • 19:00

      • Mariano Fisac firma Vinos y lugares para momentos inolvidables (Hércules)
      • César Lorenzo y Jorge Campos firman Atlas da Galiciapequeniña (Aira)
      • Begoña Paz firma Caixa das Bestas (Ed. Baile del Sol)

    • 20:00

      • Miguel Barrera firma Poema da Rúa das Aves (Alvarellos Editora)
      • Miguel Robledo (ilustrador) firma Teño dereitos e Frankenstein (Aira)
      • Ángel Suanzes firma Se a memoria está na boca (Urutau)

    •  21:00

      • Xurxo Lobato firma Galicia é unha festa (edición de Xurxo Lobato)
      • Nazaret López firma Formigas nos pés (Xerais)
      • Javier Ozores Marchesi firma Cocina popular gallega (Pub. Arenas)

  • SÁBADO, 8 DE AGOSTO

    • 12:00

      • Paula Mayor firma Coloreando A Coruña (Hércules)

    •  13:00

      • Paula Merlán firma Un trébol para Julieta/ Un trevo para Xulieta (Bookolia)
      • Alberte Momán firma A viaxe de Ana (Galaxia)

    • 18:00

      • Marcos Viso firma Omeu baleiro (Hércules)
      • María Soliño firma No pares la lluvia (Círculo Rojo)
      •  El Hematocrítico firma Alcaldesa Vermella, A media hora dos heroes Campións do mundo (Xerais)

    • 19:00 

      • María Reimóndez firma Omeu avó e o queixo (Verdemar-Alvarellos Editora), A semente, a árbore e a froita e A formiga destemida (Xerais)
      •  Pura Tejelo firma As horas de Hanna (Urutau)
      • Carlos Ocampo firma El patio de los quebrantos. Viaje sanador a través de una historia de vida (Ed. Carena)

    •  20:00

      • Pedro Feal firma La voluntad de ser humano (Medulia)
      •  Elena Gallego firma Dragal e outras obras (Xerais)
      •  Luís Denís Crispín firma Paraños (Ed. Casa Ruiz-Morote)

    •  21:00

      • Kiko da Silva firma Aprende banda deseñada con Fiz (Xerais)
      •  Alberto Varela firma Wolfram. Espías, nazis e maquis (Xerais)
      •  Miguelanxo Prado firma Amani ( Ed . Retranca)

  • DOMINGO, 9 DE AGOSTO

    • 18:00 

      • Paola Sepúlveda firma Alén dos mapas (Tulipa Editorial)
      • Ledicia Costas firma Vampira de biblioteca (Xerais)

    • 19:00

      • Valentín Carrera firma Antártida (Ediciones del Viento)
      • Isaac Xubín firma Xenealoxía dun intruso (Galaxia)
      • Ramón Villares firma Galicia. Una nación entre dos mundos (Ed. Pasado & Presente)

    • 20:00

      • Henrique Alvarellos y Xulia Nieto firma A nena que abrazaba as árbores. (Verdemar-Alvarellos  Editora)
      • Rober H. Cagiao firma La piedra del destino y El guardián de las flores (Círculo Rojo)
      •  Yolanda Castaño firma Un cobertizo lleno de significados sospechosos. (Antoloxia bilingue) (Ed. Milenio) y el resto de su obra

    • 21:00

      • Pilar García Negro firma Ricardo Carvalho Calero: a ciencia ao servizo da nación (Laiovento)
      • Bruno Bambi firma El fin del armario (Anaconda Editions)

  • LUNES, 10 DE AGOSTO

    • 18:00

      • Azucena García firma Cartografía del olvido (Lautana Ed.)
      • Jacinto Ruiz firma Tres días y medio (Lautana Ed.)

    •  19:00

      • Emma Pardo firma Buenas noches Julia; Me quedo contigo y No lo olvides. (Lautana Ed.)
      • Manuel J. Maside firma Non vos pertencemos (Lautana Ed.)
      • Teresa Maure firma Sopas New Campbell (Cuarto de inverno)
      • Luís Pausa firma  El cielo invisible (Reino de Cordelia)

    •  20:00

      • Pedro Feijoo firma  Un fume azul (Xerais)
      • Nacho Carretero firma El corredor de la muerte (Espasa) e Fariña (Xerais)

HORARIO:

De lunes a viernes:  de 11 h a 14 h y de 18 h a 22 h.

Fines de semana y festivos: de 11 h a 14:30 h y de 18 h a 22 h.

Útil